List intencyjny z cukiernią "Sowa"
06 czerwca 2023

5 czerwca 2023 roku JM Rektor Politechniki Bydgoskiej podpisał list intencyjny o współpracy z czołową firmą z branży cukierniczej w Bydgoszczy, tj. z Cukiernią Sowa Sp. z o.o.

Współpraca w zakresie prowadzenia prac badawczych, analitycznych, proinnowacyjnych i wdrożeniowych, a także kształcenia studentów będzie dotyczyła projektowania żywności niskoprzetworzonej, zgodnie z programem kształcenia na nowo utworzonym kierunku na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii. Planowane działania będą się koncentrowały na produkcji świeżych wyrobów ciastkarskich, dodatków naturalnych do wyrobów cukierniczych oraz doradztwa dietetycznego.

W spotkaniu uczestniczyły prof. dr hab. inż. Anna Wenda-Piesik, dziekan Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii oraz dr hab. inż. Ewa Żary-Sikorska, specjalistka od technologii żywności i żywienia człowieka. Ze strony Przedsiębiorcy,  reprezentowanego przez Aleksandrę Sowę-Trzebińską, Członka Zarządu, powstała intencja do organizacji kursów i szkoleń specjalistycznych oraz konsultacji dla pracowników i stażystów, współorganizowania konferencji, seminariów lub wystaw, wspólnego uczestnictwa w konferencjach i sympozjach zewnętrznych.