Lwowski Narodowy Uniwersytet Zarządzania Środowiskiem
28 marca 2023

24 marca 2023 roku na Politechnice Bydgoskiej zaktualizowano umowę o współpracy pomiędzy Politechniką Bydgoską im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich a Lwowskim Narodowym Uniwersytetem Zarządzania Środowiskiem.

Planowane działania obejmują prowadzenie i publikację wspólnych badań naukowych oraz uczestnictwo w międzynarodowych konferencjach, seminariach i spotkaniach naukowych organizowanych przez jedną ze stron. Uczelnie podpisały już w latach ubiegłych umowę o współpracy, a obecnie została ona zaktualizowana w związku ze zmianą naw obydwu Uczelni. Lwowski Narodowy Uniwersytet Zarządzania Środowiskiem reprezentował dr inż. Yurii Famulyak. Politechnikę Bydgoską reprezentowali podczas spotkania dr hab. inż. Łukasz Skowroński, prof. PBŚ – Prorektor ds. nauki i ewaluacji, dr hab. inż. Maciej Dutkiewicz, prof. PBŚ – Dziekan Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska oraz dr inż. Justyna Sobczak-Piąstka – Przewodnicząca Rady Naukowej dyscypliny inżynieria lądowa, geodezja i transport.