MAESTRO 15, SONATA BIS 13, PRELUDIUM BIS 5 - kolejna edycja konkursów uruchomiona przez NCN
16 czerwca 2023

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło kolejną edycję konkursów:

• MAESTRO 15 dla doświadczonych naukowców,
  • SONATA BIS 13 dla osób planujących założyć nowy zespół badawczy
  • PRELUDIUM BIS 5 wspierający kształcenie doktorantów w szkołach doktorskich

Nabór wniosków prowadzony jest w systemie OSF do dnia 15 września 2023 r. do godz. 16:00

Konkurs MAESTRO 15 adresowany  jest do doświadczonych naukowców, planujących prowadzić pionierskie badania, w tym również interdyscyplinarne, wykraczające poza dotychczasowy stan wiedzy i których efektem mogą być odkrycia naukowe. Kierownikiem projektu może zostać osoba mająca na swoim koncie (w ciągu ostatnich 10 lat) co najmniej pięć publikacji w renomowanych czasopismach lub wydawnictwach naukowych, polskich lub zagranicznych oraz kierowanie realizacją co najmniej dwóch projektów badawczych wyłonionych w drodze konkursów ogólnokrajowych lub międzynarodowych.

Konkurs SONATA BIS 13 na projekty badawcze mające na celu powołanie nowego zespołu badawczego, prowadzącego badania naukowe o charakterze podstawowym. Konkurs skierowany jest do osób, które uzyskały stopień naukowy doktora w okresie od 5 do 12 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem.
W konkursie można zaplanować projekt badawczy na 36, 48 albo 60 miesięcy.
Budżet konkursu wynosi 100 mln zł.

Konkurs PRELUDIUM BIS 5 skierowany jest do podmiotów prowadzących szkoły doktorskie. Celem konkursu jest wsparcie kształcenia doktorantów w szkołach doktorskich i finansowanie projektów badawczych realizowanych przez doktorantów w ramach przygotowywanych przez nich rozpraw doktorskich.
W konkursie doktoranci są zobowiązani do realizacji trwającego od 3 do 6 miesięcy, zagranicznego stażu badawczego, finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA).
Budżet projektów PRELUDIUM BIS 5 może obejmować środki na badania w wysokości co najwyżej 300 000 zł, koszty stypendium doktoranckiego oraz koszty pośrednie. W konkursie będą finansowane projekty trwające 36 lub 48 miesięcy.

Szczegółowe informacje na temat konkursów znajdują się na stronie NCN MAESTRO 15, SONATA BIS 13 oraz PRELUDIUM BIS 5.

Informacji na temat konkursów udziele Centrum Nauki - Sekcja Pozyskiwania Projektów:  nauka@pbs.edu.pl oraz tel. 52 374 92 96, 52 374 94 85.

UWAGA!
Zgodnie z Zarządzeniem Rektora PBŚ nr Z.116.2021.2022
1. Przed rozpoczęciem prac nad przygotowaniem Wniosku o dofinansowanie  - nie później niż 14 dni przed zamknięciem konkursu -  Autor projektu przekazuje do Centrum Nauki Zgłoszenie propozycji projektu wraz z Formularzem oceny kwalifikowalności podatku od towarów i usług (VAT) w projekcie.
2. Akceptacja wskazanych w pkt. 1 dokumentów odbywa się wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem systemu EZD.
3. W terminie 7 dni roboczych poprzedzających datę zamknięcia naboru, Autor projektu przekazuje do Centrum Nauki roboczą wersję Wniosku o dofinansowanie, celem dokonania jego weryfikacji formalnej.
4. Przekazanie wersji roboczej Wniosku o dofinansowanie odbywa się poprzez dodanie jako Redaktora Pomocniczego do wniosku utworzonego w systemie ZSUN/OSF wskazanego pracownika Centrum Nauki.