Narodowa Reprezentacja Akademicka - nabór wniosków
21 lipca 2023

Ruszył nabór zgłoszeń do IV edycji „Narodowej Reprezentacji Akademickiej” na rok 2023/2024

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do IV edycji „Narodowej Reprezentacji Akademickiej”. Dzięki programowi studiujący sportowcy mogą otrzymać dofinansowanie na organizację dodatkowych zajęć dydaktycznych.
Na realizację IV edycji projektu Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczy 12 mln zł.

Informacje o programie
Program zajęć dydaktycznych będzie realizowany w formie indywidualnej organizacji studiów w ciągu roku akademickiego, zgodnie z zaplanowaną liczbą dodatkowych godzin dla danego studenta. Dofinansowanie będzie naliczane na podstawie liczby uprawnionych studentów-sportowców (studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich), którzy posiadają obywatelstwo polskie i wymaganą kategorię sportową.
Środki finansowe będą kierowane bezpośrednio do uczelni.

Warunki udziału
W programie mogą wziąć udział uczelnie publiczne i niepubliczne kształcące co najmniej 200 studentów studiów stacjonarnych, na których studiują studenci – zawodnicy szkolenia olimpijskiego, medaliści igrzysk olimpijskich, igrzysk europejskich, mistrzostw świata seniorów i mistrzostw Europy seniorów, uniwersjad i akademickich mistrzostw świata oraz studenci-sportowcy z niepełnosprawnościami, w tym osoby niedosłyszące (spełniający kryteria opisane w dalszej części niniejszego dokumentu), a także studenci sportowcy posiadający klasy sportowe – mistrzowską międzynarodową (MM) i mistrzowską (M).

Harmonogram realizacji programu:
•    do 11 sierpnia 2023 r. – składanie formularzy zgłoszeniowych przez uczelnie,
•    do 11 wrzesień 2023 r. – wstępne ogłoszenie listy uczelni zakwalifikowanych do udziału w projekcie,
•    11-15 września 2023 r. – składanie aktualizacji formularzy zgłoszeniowych przez uczelnie, które zakwalifikowały się do udziału w projekcie,
•    30 czerwca 2024 r. – zakończenie realizacji zadania.

Więcej informacji na stronie MEiN

Informacji na temat programu udziela Centrum Nauki - Sekcja Pozyskiwania Projektów: nauka@pbs.edu.pl

UWAGA!
Zgodnie z Zarządzeniem Rektora PBŚ nr Z.116.2021.2022
1. Przed rozpoczęciem prac nad przygotowaniem Wniosku o dofinansowanie  - nie później niż 14 dni przed zamknięciem konkursu -  Autor projektu przekazuje do Centrum Nauki Zgłoszenie propozycji projektu wraz z Formularzem oceny kwalifikowalności podatku od towarów i usług (VAT) w projekcie.
2. Akceptacja wskazanych w pkt. 1 dokumentów odbywa się wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem systemu EZD.
3. W terminie 7 dni roboczych poprzedzających datę zamknięcia naboru, Autor projektu przekazuje do Centrum Nauki roboczą wersję Wniosku o dofinansowanie, celem dokonania jego weryfikacji formalnej.
4. Przekazanie wersji roboczej Wniosku o dofinansowanie odbywa się poprzez dodanie jako Redaktora Pomocniczego do wniosku utworzonego w systemie ZSUN/OSF wskazanego pracownika Centrum Nauki.