Nauka zdalna na UTP
08 kwietnia 2020

Przestrzeń kampusu uniwersyteckiego nie tętni życiem, nie oznacza to jednak, że nie odbywają się zajęcia dydaktyczne.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy umożliwia studentom i pracownikom naukowym korzystanie  z rozmaitych narzędzi koniecznych do nauki zdalnej. W dostępie do stacji roboczych w laboratoriach i serwerów licencji pomagają tunele VPN oraz platforma stworzona w chmurze, na której swoje badania realizują głównie naukowcy. Na uczelnianym kanale YouTube prowadzone są wykłady otwarte, odbywają się też videokonferencje. System MS Teams wdrożyliśmy jako jedna z pierwszych uczelni 4 lata temu i dziś, podobnie jak inne uczelnie, z powodzeniem go używany. Jest to top rozwiązań na świecie. Jesteśmy dobrze przygotowani do zdalnej nauki i pracy. Wykorzystujemy wszystkie dostępne narzędzia internetowe. Regularnie odbywają się też online obrony prac dyplomowych i egzaminy - mówi dr inż. Mariusz Aleksiewicz, zastępca kanclerza ds. teleinformatyki.