Naukowcy z Politechniki na medal!
06 lutego 2023

Trzy złote medale i jeden srebrny otrzymały wynalazki stworzone przez naszych pracowników i studentów na Thailand Inventor's Day w Bangkoku.

Złoto dla zespołu Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej i Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii w składzie: prof. dr hab. inż. Anna Wenda-Piesik, dr inż. Grażyna Gozdecka, prof. PBŚ, dr inż. Ewa Żary-Sikorska, mgr inż. Błażej Błaszak, mgr inż. Małgorzata Bąk, dr hab. inż. Justyna Bauza-Kaszewska, prof. PBŚ, dr inż. Joanna Szulc za wynalazek: Produkty sojowe i metody ich wytwarzania z całych nasion soi razem z okarą.
Złoto dla zespołu Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej: dr inż. Joanna Szulc, dr inż. Grażyna Gozdecka, prof. PBŚ, dr inż. Wojciech Poćwiardowski, prof. dr hab. inż. Marek Domoradzki za wynalazek: Sposób produkcji kiełków konsumpcyjnych i urządzenie do tego procesu.
Złoto dla zespołu Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii i Wydziału Zarządzania w składzie: prof. dr hab. inż. Anna Wenda-Piesik, Dominika Wolna, Bartosz Retmański za wynalazek: SAFEPOT - innowacyjna doniczka do uprawy i pielęgnacji roślin.
Srebro dla zespołu Wydziału Inżynierii Mechanicznej w składzie: dr hab. inż. Adam Mazurkiewicz, prof. PBŚ i mgr inż. Marcin Głowacki za wynalazek Tribometer for measuring the coefficient of friction of materials, biomaterials and tissues.

Gratulujemy!