Nowatorski wózek dla dzieci na UTP
09 stycznia 2020

Relaksuje, uczy koordynacji ruchowej, a przede wszystkim przedłuża efekt hipoterapii – wózek dla dzieci Lucky Loop.

13 stycznia o godzinie 9:00 w sali C8 RCI CTT na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy odbędzie się wykład otwarty, na którym prezentowane będzie nowatorskie rozwiązanie wózka spacerowego dla dzieci z dysfunkcjami neurologicznymi, w tym mózgowym porażeniem dziecięcym, ale też dla dzieci zdrowych. Wózek z ruchomym siedzeniem naśladuje wibracje wywołane jazdą konną i tym samym przedłuża efekt hipoterapii. Dzięki temu może wspomagać rehabilitację.

UTP w Bydgoszczy planuje współpracę z HestekinTechnology, aby udoskonalić urządzenie pod względem mechanicznym i wizualnym.