Nowy Prodziekan WTIiE
09 maja 2023

9 maja 2023 roku JM Rektor prof. Marek Adamski powołał dr. inż. Adama Marchewkę na stanowisko Prodziekana ds. kształcenia i spraw studenckich na Wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki.

Dr inż. Adam Marchewka od 2001 r. pracuje na Politechnice Bydgoskiej na wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki. Od początku swojej kariery angażował się w modernizację i unowocześnianie laboratoriów dydaktycznych. Wsłuchując się w głosy studentów opracowywał nowe przedmioty oraz współtworzył nowy kierunek studiów: Telekomunikacja i Internet Rzeczy. Był również promotorem ponad 20 prac dyplomowych (magisterskich i inżynierskich). Ponadto uczestniczył w Szkole Tutorów, aby móc jak najlepiej rozwijać potencjał studentów i motywować ich do samodzielnej pracy.

Wielokrotnie nagradzany za pracę naukową i organizacyjną. Ze względu na bardzo dobry kontakt ze studentami był powołany na Pełnomocnika Rektora ds. pozadydaktycznej działalności studenckiej. Został koordynatorem ds. dostępności ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Był inicjatorem uruchomienia podwójnego dyplomowania na PBŚ.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Przetwarzania Obrazów, członkiem Izby Inżynierów Budownictwa. Współorganizuje konferencje naukowe IPC oraz jest od wielu lat redaktorem technicznych czasopisma IP&C.

Gratulujemy!