Odsłonięcie Dębu Pamięci
30 maja 2024

28 maja 2024 roku, na zaproszenie Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Bydgoszczy mgr inż. Eweliny Lewickiej oraz społeczności szkolnej, w uroczystości odsłonięcia Dębu Pamięci w ramach programu edukacyjnego "Katyń...Ocalić od zapomnienia" wzięli udział Prodziekan ds. kształcenia i spraw studenckich dr Jolanta Cichowska oraz Pełnomocnik Rektora ds. jakości i ewaluacji kształcenia dr inż. Marcin Drechny, prof. PBŚ.

Wydarzenie było upamiętnieniem tysięcy ofiar polskiej elity zamordowanych i spoczywających w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Bykowni. Jeden dąb to jedno nazwisko z listy katyńskiej. W ZSE  wskazano na porucznika Romualda Talkowskiego, zamordowanego wiosną 1940 roku w Katyniu.

Uroczystość przygotowana przez młodzież oraz nauczycieli jest pięknym gestem dedykowanym polskim bohaterom tamtych wydarzeń.