Odsłonięcie rzeźby Jeremiego Przybory
02 czerwca 2023

Serdecznie zapraszamy na uroczyste odsłonięcie rzeźby przedstawiającej Jeremiego Przyborę, które odbędzie się 3 czerwca 2023 roku o godzinie 12:00 na Politechnice Bydgoskiej (Bydgoszcz, Al. prof. Sylwestra Kaliskiego 7).

Rzeźba autorstwa dr. Piotra Tołoczko (Wydział Sztuk Projektowych PBŚ), upamiętnia okres dzieciństwa Jeremiego Przybory spędzony w Fordonie w majątku Miedzyń Wielki, należącym niegdyś do rodziny Przyborów. Artysta przechowywał w pamięci ciepłe wspomnienia tego miejsca i tak je opisywał: W letnim słońcu, pogodnej panoramie barw, postaci nieba i obłoków, na których tle widzę wśród uśmiechów i okrzyków wzlatujące piłki, latawce i kółka sersa.

Odsłonięciu rzeźby towarzyszyć będzie koncert piosenek Jeremiego Przybory w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.