POLITECHNIKA OTRZYMAŁA KOLEJNY PROJEKT FERS!
22 maja 2024

Wczoraj tj. 21.05.2024 r. z NCBiR dotarły do nas bardzo dobre wiadomości. Politechnika Bydgoska otrzymała kolejne dofinansowanie z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 na realizację projektu pt.: „STUDENCI HIPOKRATESA - kompleksowy program utworzenia i wdrożenia kierunku lekarskiego na Politechnice Bydgoskiej”.

Celem głównym projektu jest podniesienie kompetencji studentów kierunku lekarskiego m.in. poprzez realizację programów stażowych i szkoleń, organizację wsparcia psychologicznego oraz zajęć wyrównawczych. Działania wpisują się w realizację celów strategicznych Uczelni w obszarze działalności dydaktycznej w zakresie podnoszenia jakości kształcenia oraz tworzenia nowych i atrakcyjnych kierunków.

W projekcie planowane są również działania związane ze wzbogaceniem tworzonego Centrum Symulacji Medycznych w nowoczesne i efektywne wyposażenie podnoszące jakość kształcenia dla przyszłych lekarzy.

W efekcie wprowadzonych modyfikacji studenci będą mieli możliwość nauki w nowocześnie wyposażonych warunkach symulowanych realizując program kształcenia zgodny z obowiązującymi standardami kształcenia, który dodatkowo pogłębia kompetencje cyfrowe przyszłych lekarzy niezbędne w ich codziennej pracy zarówno z pacjentem, jak i przygotowując do prowadzenia badań naukowych zgodnie z aktualnym stanem wiedzy i najnowszymi osiągnięciami w dyscyplinie naukowej – nauki medyczne. Zakładane w projekcie modyfikacje istniejącego programu kształcenia zapewniają sprostanie nowym wyzwaniom przed jakimi staje współczesne medyczne szkolnictwo wyższe.

Projekt FERS.01.05-IP.08-006/23 realizowany będzie w okresie od 01.04.2024 do 30.09.2028. Wartość projektu wynosi 9 752 965,81zł – kwota dofinansowania to 9 460 376,83zł.