Pracownia Mikrobiologii z najnowszymi mikroskopami
23 marca 2023

Pracownia Mikrobiologii w Katedrze Mikrobiologii i Technologii Żywności WRiB została niedawno wyposażona w najnowszy sprzęt, który czyni ją jedną z najnowocześniejszych laboratoriów mikroskopowych w regionie.

Łączna kwota zakupów to 120 tys. zł. wygospodarowana ze środków własnych Politechniki.  Zakupione mikroskopy to niezbędne wyposażenie do prowadzenia dydaktyki na najwyższym światowym poziomie. Są to mikroskopy Olympus CX23 wyposażone w komplet obiektywów planachromatycznych (10x, 40x,100x imersyjny) oraz mikroskop dla prowadzącego Olympus CX33 z kamerą cyfrową EP50 w połączeniu z routerem, dzięki czemu studenci mają dostęp do obrazu z kamery na swoich smartfonach w czasie rzeczywistym (obraz oglądanych preparatów mikroskopowych jest przesyłany poprzez aplikację bezpośrednio na smartfony studentów z możliwością zapisania go). Ponadto zakupiono mikroskop badawczy Olympus BX53 modułowy z interferencyjnym kontrastem Nomarskiego oraz techniką fluorescencyjną. W środę JM Rektor osobiście testował możliwości nowych mikroskopów.