SOLARIS - nabór wniosków badawczych zakończony
13 marca 2022

Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS prowadzi nabór wniosków o czas badawczy w Centrum.

Dostęp do aparatury badawczej Centrum SOLARIS jest bezpłatne dla wszystkich naukowców prowadzących badania o charakterze niekomercyjnym. O przydziale czasu badawczego decyduje międzynarodowa komisja.

Dostęp do linii badawczych synchrotronu SOLARIS oraz do kriomikroskopu elektronowego podzielony jest na dwa sześciomiesięczne okresy, odpowiadające dwóm naborom wniosków: naborowi wiosennemu i jesiennemu.

Aplikacje można składać za pośrednictwem Digital User Office (DUO) do 5 kwietnia 2022 (do godz. 15:00).

Eksperymenty z wiosennego naboru wniosków prowadzone będą od sierpnia 2022 r. do marca 2023 r.