Spotkanie z dr inż. arch. Elżbieta Komarzyńską-Świeściak pt. „STUDENCI LUBIĄ PROBLEMY. POZNAJ NASZE PROBLEM BASED LEARNING"
16 maja 2023

W  piątek 19.05.2023 r., w godzinach 10.00-11.30 na platformie MS Teams, w ramach wymiany dobrych praktyk Biuro Doskonalenia Dydaktycznego Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich zaprasza na spotkanie z dr inż. arch. Elżbieta Komarzyńską-Świeściak pt. „STUDENCI LUBIĄ PROBLEMY. POZNAJ NASZE PROBLEM BASED LEARNING!”.

Hasła przewodnie prelekcji to: Mniej ocen, więcej dyskusji - Mniej reguł, więcej wolności - Studiowanie to gra zespołowa - Studiować nie trzeba na uczelni! W ramach prezentacji Prelegentka podzieli się tym, w jaki sposób pracować ze studentami w modelu edukacji opartej na rozwiązywaniu problemów (problem based learning). Opowie także o tym, jak rozwijać u młodych badaczy zdolności twórczego i analitycznego myślenia oraz jak skutecznie wspierać ich w rozwiązywaniu postawionych problemów w praktyce.

Kilka słów o dr inż. arch. Elżbiecie Komarzyńskiej-Świeściak

Pracownik naukowy i dydaktyczny na Wydziale Architektury PWr, który przyucza studentów do zawodu architekta, który sam na co dzień wykonuje. Certyfikowany Tutor (Uniwersytet w Gandawie), Akredytowany Praktyk Tutoringu (Collegium Wratislaviense), Członek Komitetu Wykonawczego Centrum Doskonałości Dydaktycznej, a także Komisji Architektury i Urbanistyki Oddziału PAN we Wrocławiu. Pozauczelniana kariera zawodowa obejmuje zdobywanie praktyki zawodowej w Irlandii oraz Niderlandach, a od 2017 roku prowadzenie własnej pracowni projektowej (członek Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów). Aktualnie koordynuje pracę zespołu analitycznego prowadzącego badania dotyczące potrzeb w zakresie rozwijania kompetencji dydaktycznych nauczycieli akademickich Politechniki Wrocławskiej w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Doskonałość dydaktyczna uczelni".

Spotkanie jest adresowane do:

Nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wspierających działania dydaktyczne.
Prosimy o potwierdzenie chęci udziału w spotkaniu do czwartku 18.05.2023 r. do godz. 12:00 na adres email: ddu@pbs.edu.pl