Staże WRiB – relacja studentek biotechnologii
02 października 2024

Na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii w ramach projektu FERS.01.05.-IP.08-0069/23-00 NOWOCZESNA UCZELNIA = KOMPETENTNY ABSOLWENT - kształcenie dla branż kluczowych na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich trwa realizacja płatnych staży dla studentów.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją Pani Oliwii Dyki – studentki 2. roku Biotechnologii, która wraz z koleżankami na miejsce stażu wybrała Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin.

Staż odbyty w Instytucie Hodowli i Aklimatyzacji Roślin oceniamy bardzo pozytywnie. Nasi opiekunowie oraz reszta pracowników nauczyli nas wielu przydatnych informacji z zakresu chorób roślin i ich zapobieganiu, fizjologii roślin, a także poprawnej ich pielęgnacji i aklimatyzacji.
Bardzo dobrze rozwinęłyśmy umiejętności pracy w grupie, a także planowania wykonywanych zadań. Poznałyśmy techniki prowadzenia badań polowych z uwzględnieniem pozyskiwania materiału nasiennego. Pozyskany materiał następnie analizowałyśmy pod kątem jakościowym, ilościowym i morfologicznym. Myślimy, że pozyskana wiedza w czasie stażu przyda nam się nie tylko na studiach, ale także w przyszłości w pracy.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie