Szermierką zajmują się ci, którzy skrupulatnie planują sukces!
07 grudnia 2023

Uczniowski Klub Sportowy przy MDK 5 oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy już dwudziesty drugi raz organizują Ogólnopolski turniej „Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie dziewcząt i chłopców”.

Mistrzostwa mają charakter cykliczny, organizowane są od 2001 roku. Biorą w nich udział kluby szermiercze z całej Polski – m.in. z Gdańska, Szczecina, Wrocławia, Leszna, Poznania, Torunia , w tym roku planują swój przyjazd zawodnicy z Łotwy.

W zawodach weźmie udział ponad 200 zawodników. Jest to turniej punktowany do list klasyfikacyjnych młodzików i dzieci Polskiego Związku Szermierczego.
Turniej organizowany jest dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Sport wszystkich dzieci - Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży"

PROGRAM ZAWODÓW:
9.12.2023 r. (sobota) – FLORET DZIEWCZĄT i FLORET CHŁOPCÓW

• 9.30  - rocznik 2010 - 2011  - Młodzicy - dziewczęta i chłopcy
  • 11.00  - Uroczyste Otwarcie Mistrzostw
  • 11.15  - rocznik 2012 - 2013 - Dzieci - dziewczęta i chłopcy
  • 13.00  - rocznik 2014 i młodsi - Zuchy - dziewczęta i chłopcy

MIEJSCE ZAWODÓW:

• Akademickie Centrum Sportu Politechniki Bydgoskiej, ul. Kaliskiego 28, 85-796 Bydgoszcz

Patronat Honorowy
Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego – Piotr Całbecki