Szpital Zakaźny będzie współpracował z Politechniką Bydgoską
31 lipca 2023

Studenci Wydziału Medycznego Politechniki Bydgoskiej będą kształcić się i praktykować w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy. Umowę w tej sprawie podpisano 31 lipca 2023 roku.

Lecznica będzie 13. placówką medyczną, która udostępni swoją infrastrukturę i zasoby kadrowe na potrzeby kształcenia medyków. Docelowo, zgodnie z uchwałą intencyjną Rady Miasta Bydgoszczy, Politechnice zostanie przekazany Wielospecjalistyczny Szpital Miejski. Studenci będą uczyć się i praktykować także w Szpitalu MSWiA w Bydgoszczy, 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką, Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu, Centrum Onkologii w Bydgoszczy oraz Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu. Na liście placówek współpracujących z PBŚ są również Nowy Szpital w Świeciu, Szpital Eskulap w Osielsku oraz bydgoskie przychodnie Bajka, Leśna, IKAR i Vitamed.

W grudniu 2023 roku Politechnika Bydgoska planuje powołanie w strukturach uczelni Wydziału Medycznego. Zgodnie z założeniami, kształcenie na kierunku lekarskim ma rozpocząć się w październiku 2024 roku.