Uniwersytet Dziecięcy UTP jednym ze zwycięskich projektów MNiSW
02 stycznia 2017

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Uniwersytet Dziecięcy UTP otrzymał dofinansowanie w ramach pierwszej edycji programu “Uniwersytet Młodego Odkrywcy”, otrzymując całą wnioskowaną kwotę. Podczas pierwszej edycji UMO do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wpłynęło ponad 200 wniosków. Nasz projekt znalazł się w grupie 65 nagrodzonych!

Celem Uniwersytetu Dziecięcego UTP jest popularyzacja nauki oraz badań naukowych i ich zastosowań wśród dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 12 lat, w tym:

- rozbudzanie ich ciekawości poznawczej;

- stymulowanie intelektualnego, aksjologicznego i społecznego rozwoju młodego pokolenia;

- inspirowanie do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji;

- propagowanie kultury innowacyjności;

- zapoznanie ze środowiskiem akademickim i uczelnią jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości;

- integracja lokalnej społeczności ze środowiskiem uczelni.

Projekt "Uniwersytet Dziecięcy UTP" realizowany będzie w okresie semestru letniego (od lutego do czerwca) 2017 r. i obejmować będzie 22 cykliczne zajęcia edukacyjne (12 wykładów dla dzieci, 6 wykładów dla rodziców, 4 warsztaty kreatywne oraz zwiedzanie laboratoriów UTP).

Więcej o projekcie: