UTP w projekcie SocialTruth
05 marca 2021

Nasza uczelnia - grupa PATRAS z Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki - jest jednym z partnerów w projekcie SocialTruth finansowanym z programu ramowego Horyzont 2020.

SocialTruth buduje demokratyczny, zdecentralizowany i otwarty ekosystem wykrywania “Fake News”. W tym celu wykorzystuje najnowocześniejsze zdobycze technologii - algorytmy sztucznej inteligencji, głębokiego uczenia i technologię blockchain. Efekty projektu wykorzystywane są przez takie firmy jak włoski koncert medialny Adnkronos, wydawcę edukacyjnego DeAgostini czy francuską wyszukiwarkę internetową QWANT.
Konsorcjum SocialTruth opublikowało film dostępny na oficjalnym koncie YT, w którym dr inż. Marek Pawlicki opowiada o projekcie i przedstawia rolę UTP.

O pracach zespołu PATRAS w SocialTruth wspominano już m.in. na portalu sztuczna-inteligencja: Bydgoscy naukowcy pomogą walczyć z fake newsami o koronawirusie – Sztuczna Inteligencja.
Zachęcamy także do odwiedzenia strony projektu: The SocialTruth Project.