Wagary z Politechniką Bydgoską za nami!
22 marca 2022

Ponad 600 uczniów szkół średnich spędziło pierwszy dzień kalendarzowej wiosny na WAGARACH Z POLITECHNIKĄ.

Od godziny 9.00 na kampusie Politechniki Bydgoskiej funkcjonowało plenerowe miasteczko. W STREFIE NAUKI swoją ofertę zaprezentowały wszystkie wydziały PBŚ.  O ścieżce zawodowej kariery można było porozmawiać w STREFIE BIEZNESU z przedstawicielami przedsiębiorstw współpracujących z Uczelnią. Nie zabrakło również STREFY GIER. Dla uczniów przygotowano także wykłady na temat dronów oraz fake newsów.

Wagary na Politechnice zakończył koncert BISZA - znanego bydgoskiego rapera.
- Wagary z Politechniką otwierają specjalny cykl, podczas którego nasi naukowcy, studenci i partnerzy odwiedzać będą miasta regionu i zachęcać uczniów do studiowania na PBŚ – mówi dr hab. inż. Szymon Różański, prof. PBŚ, rzecznik Politechniki Bydgoskiej.