Wielomilionowe inwestycje na Politechnice Bydgoskiej
21 stycznia 2022

Miasto Bydgoszcz przekazało Politechnice Bydgoskiej działki na potrzeby rozwoju fordońskiego kampusu. Wkrótce rozpocznie się budowa Akademickiego Centrum Sportu.

Rozwój i centralizacja Uczelni w fordońskim kampusie to jeden z priorytetów Politechniki Bydgoskiej. Miasto Bydgoszcz w zrozumieniu tych potrzeb przeznaczyło PBŚ działki gruntowe położone u zbiegu ul. Akademickiej i Al. prof. S. Kaliskiego. 20 stycznia 2022 roku podpisany został akt notarialny.

Już w lutym br. w północnej części kampusu rozpocznie się budowa Akademickiego Centrum Sportu. W pierwszym etapie powstanie budynek główny z wielofunkcyjną halą do koszykówki, siatkówki, futsalu, piłki ręcznej i trybunami dla ponad 400 osób. Budynek ACS dysponować będzie również siłownią, ścianką wspinaczkową, salami do fitnessu, tańca czy rehabilitacji ruchowej. W kolejnym etapie wybudowana zostanie zewnętrzna strefa sportowa z pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej, boiskami do koszyków i siatkówki plażowej oraz całorocznymi kortami do tenisa. Nie zabraknie części lekkoatletycznej z 4-torową bieżnią o długości 400 metrów, rzutnią do pchnięcia kuli, skoczniami do skoku wzwyż oraz skoku w dal. Powstanie także zewnętrzna trybuna na 250 miejsc siedzących.

- Akademickie Centrum Sportu to projekt oczekiwany przez naszych studentów. Chcemy, aby z nowoczesnej infrastruktury korzystali również mieszkańcy Bydgoszczy. Niewątpliwie rok 2022 upłynie na Uczelni pod znakiem dużych, wielomilionowych inwestycji – mówi prof. Marek Adamski, Rektor Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. – Realizujemy również budowę nowego budynku dydaktycznego z wielofunkcyjną aulą, nowoczesnymi salami dydaktycznymi i laboratoriami. W ciągu kilku miesięcy obiekt zostanie oddany do użytku – dodaje prof. Marek Adamski.