Wspólnie dla Niepełnosprawnych
06 maja 2016

Tegoroczny Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych upłynął w Bydgoszczy pod hasłem współpracy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Collegium Medicum UMK.

Wczoraj, tj. 5 maja w bydgoskim ratuszu prorektorzy trzech uczelni: Prorektor ds. dydaktycznych i studenckich dr hab. Anna Bochenek, prof. nadzw. UTP, Prorektor ds. Dydaktycznych i Jakości Kształcenia dr hab. Mariusz Zawodniak, prof. nadzw. UKW oraz Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Jan Styczyński w obecności Pani Iwony Waszkiewicz, Wiceprezydent Miasta Bydgoszczy podpisali umowę o współpracy, której celem jest wspólne działanie na rzecz niepełnosprawnych studentów i doktorantów.

Współpraca obejmować będzie realizację wspólnych projektów i przedsięwzięć, wymianę doświadczeń, pozyskiwanie środków zewnętrznych, wspieranie inicjatyw partnerów. Działania bydgoskich uczelni będą skupiały również na dostosowywaniu zajęć wychowania fizycznego, informatyki, języków obcych do potrzeb osób niepełnosprawnych, organizacji szkoleń, ułatwianiu korzystania z bibliotek uczelnianych, organizacji transportu między budynkami uczelni, pomocy psychologicznej  i integracji studentów niepełnosprawnych ze środowiskiem akademickim.

Pieczę nad wszystkimi działaniami na rzecz osób niepełnosprawnych będzie sprawować Międzyuczelniana Rada ds. Osób Niepełnosprawnych.

Patronat honorowy nad inicjatywą objął Prezydenta Miasta Bydgoszczy Pan Rafał Bruski.

W spotkaniu uczestniczyli także nowo wybrani Prorektorzy UTP i CM UMK, pełnomocnicy ds. osób niepełnosprawnych na bydgoskich uczelniach, przedstawiciele Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych oraz studenci.

zdjecie 5zdjecie 1zdjecie4zdjecie3zdjeice2