PL

EN

Inkubator Innowacyjności 4.0

Nr umowy o dofinansowanie:
MNISW/2020/336/DIR
Nazwa programu:
Program Operacyjny Inteligentny Rozwój, Działanie 4.4 Zwiększanie potencjału kadrowego sektora B+R
Wartość projektu:
2 111 111,-
Okres realizacji:
01.07.2020 - 30.04.2023
Kierownik projektu:
dr inż. Mateusz Wirwicki
Instytucje zewnętrzne biorące udział w projekcie:

Spółka Celowa UE w Poznaniu Sp. z o. o.

Spółka Celowa UTP Sp. z o. o.

Cel projektu:

W ramach projektu Uczelnia zamierza konsekwentnie rozwijać i wdrażać standardowe działania związane z konkursem Inkubator Innowacyjności. Bardzo wazną kwestią będzie systematyczne udoskonalanie i ciągłe zwiększanie efektywności dzialania ekosystemu innowacji i komercjalizacji.

Dodatkowe informacje:

Projekt realizowany w Centrum Transferu Technologii

Opis projektu:

W ramach ogłoszonego konkursu Inkubator Innowacyjności 4.0, Uczelnia podjęła decyzję o zbudowaniu konsorcjum składającego się z trzech konsorcjantów: - Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich– Lider, - Spółka Celowa UTP Sp. z o.o. - Spółka Celowa Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Sp. z o.o. (S.C. UEP).

Wybór konsorcjanta (SC UEP) wynika nie tylko z jego ogromnego doświadczenia w zakresie współ-pracy z gospodarką, ale też z tego, że SC UEP wykonywała audyt potencjału UTP w zakresie świad-czenia usług B+R i współpracy z regionalnymi firmami (z sektora MŚP). Celem SC UEP jest wdrażanie w firmach rozwiązań bazujących na wynikach badań naukowych oraz prowadzenie badań zle-conych przez przedsiębiorstwa, służących rozwiązaniu określonych problemów rynkowych, technolo-gicznych i zarządczych. Od 2014 r. do czerwca 2020 r., SC UEP zrealizowała ponad 250 projektów dla 140 przedsiębiorstw i instytucji publicznych. Projekty Spółki koncentrują się na kwestiach rozwoju strategicznego, m.in. opracowaniu nowych produktów, kreowaniu nowych modeli biznesowych czy tworzeniu strategii rozwoju i B+R. Dalsza współpraca w ramach projektu IIN4.0 przyniesie Konsorcjantom szereg wymiernych korzyści w tym zakresie. Świadomość braków (formalnych i organizacyjnych) Uczelni w zakresie świadczenia usług B+R, transferu wiedzy i współpracy z firmami mogącymi być potencjalnymi nabywcami oferty komercjalizacyjnej UTP w Bydgoszczy, z pewnością pozwoli efektywnie zrealizować zakładane cele projektu.