PL

EN

Nie Taka Straszna Chemia - Akademia Kreatywności

Nr umowy o dofinansowanie:
SONP/SP/548653/2022
Nazwa programu:
Społeczna Odpowiedzialność Nauki - Popularyzacja nauki i promocja sportu
Wartość projektu:
118 391, 00 (środki z MEiN 105 713,00)
Okres realizacji:
01.10.2022 - 31.01.2024
Kierownik projektu:
dr inż. Joanna Szulc
Cel projektu:

Celem jest popularyzacja nauki i rozpowszechnianie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej chemii uwzględniając zagadnienia związane z technologią żywności oraz inżynierią chemiczną. Projekt zakłada popularyzację nauki, nie tylko w formie teoretycznej, ale również praktycznej. Jego celem jest zachęcenie uczniów szkół średnich do aktywnego zdobywania i rozwijania wiedzy, własnych pasji oraz odważnego wkraczania w świat nauki.

Opis projektu:

Projekt „Nie Taka Straszna Chemia- Akademia Kreatywności” realizowany jest w czterech etapach:
Etap I: Wykłady naukowców Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej PBŚ pt. „Nie Taka Straszna Chemia - czym zajmuje się naukowiec” odbywające się w szkołach średnich regionu kujawsko-pomorskiego.
Etap II: Warsztaty „Uwolnij swoją kreatywność” dotyczące metod i technik pobudzania kreatywności, definiowania i rozwiązywania problemu badawczego oraz poruszania się w bazach zasobów naukowych.
Etap III: Konkurs „Pomysł to dopiero początek”, w którym uczestnicy przygotują własne koncepcje badawcze. Panel ekspercki wybierze trzy najlepsze opracowania, a ich autorzy zyskają dofinasowanie i możliwość realizacji swoich koncepcji badawczych w laboratoriach WTiICh PBŚ.
Etap IV: „Wypłyń na szerokie wody”, czyli rozwijanie swoich koncepcji badawczych i przygotowanie zgłoszenia do konkursu EUCYS dla młodych naukowców pod okiem mentorów- wykładowców WTiICh PBŚ.