AZS Edu Esports. Podsumowanie i walka o mistrzostwo
26 stycznia 2021

Nasze zmagania w Ogólnopolskich esportowych mistrzostwach szkół wyższych – AZS Edu Esports powoli dobiegają końca - czas na podsumowanie jesiennej fazy rozgrywek!

Podczas AZS Edu Esport naszą uczelnię reprezentowały drużyny "UTP Legion" i "UTPistoleros" w dwóch grach - League of Legends  i Counter-Strike:GO.

Jedna z nich po wygranej 2:0 w ostatnim meczu rundy zasadniczej, awansowała do baraży, by powalczyć o grupę mistrzowską!

Kapitan "UTP Legion" - bo właśnie ta drużyna powalczy o podium - Adam Waśkowiak mówi: Od zera do bohatera! Nie można inaczej skomentować fazy jesiennej w AZS EDU Esports. Drużyna "UTP Legion" złączyła ze sobą 8 osób o różnym poziomie umiejętności. Nie mieliśmy za wysokiego sufitu, ale cel był jeden - środek tabeli. W pierwszych meczach nie wychodziło nam za dobrze. Nie mieliśmy ustalonych linii, ale ćwiczyliśmy, zmienialiśmy skład do obecnego zakresu. Wprowadziliśmy również zmiany na górnej i środkowej alei, które mocno odbiły się na wynikach naszej drużyny. Te zmiany dały nam zarys drużyny. Ugrywaliśmy większość map, nie tylko przez grę indywidualną naszych zawodników, ale poprawiliśmy także naszą grę na mapie. Czujemy się pewniej w tym, co gramy. Rozegraliśmy dwa spotkania towarzyskie, które pokazały nam nasz poziom. Naszym osobistym sukcesem jest to, że każdy z naszych zawodników zagrał mecz i zaprezentował się bardzo dobrze, wręcz rewelacyjnie. Idziemy na żywioł i mam nadzieje, że przyniesie nam to owoce w meczach barażowych. Mecz, który najbardziej zapadnie nam w pamięć to mecz na UG, pomimo przegranej 2:0 to w tym meczu poznaliśmy nasze wady i zalety. Teraz szlifujemy umiejętności i jesteśmy w stanie osiągnąć coś więcej niż tylko zakwalifikowanie się na baraże.

W League of Legends grają:

• Mateusz "Dedaler" Brudniak - Top lane (Gracz podstawowego zespołu)
  • Leszek "Rabadzu" Grąbczewski - Top lane (Gracz rezerwowy)
  • Piotr "Altchemik" Altmajer - Top lane (Gracz rezerwowy)
  • Piotr "Dutes" Rogalski - Jungler (Gracz podstawowego zespołu)
  • Adam "Tragedia" Waśkowiak - Mid lane (Gracz podstawowego zespołu)
  • Igor "Igor" Ulanowski - ADC Carry (Gracz podstawowego zespołu)
  • Oskar "Osoki" Stala - Support (Gracz podstawowego zespołu)
  • Zuzanna "angel0devil" Borkowska - Support (Gracz rezerwowy)

Uczelniany Legion ma za sobą mecze z Akademią Górniczo-Hutniczą, Wojskową Akademią Techniczną, Uniwersytetem Gdańskim, Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytetem Wrocławskim i Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu. Na ich koncie są 2 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki. Przed drużyną dogrywka z Uniwersytetem Warszawskim i walka o mistrzostwo!

Drużyna "UTPistoleros", która z innymi uczelniami mierzyła się w starciach w Counter-Strike'a:GO odpoczywa po imponującej walce i przygotowuje się do kolejnych wyzwań. O jesiennej fazie mówi Kacper MolestakJako kapitan drużyny CS:GO przede wszystkim chciałbym podziękować uczelni za stworzenie takiej inicjatywy oraz wszystkim osobom, które są w to zaangażowane. Podsumowując ten turniej, my jako drużyna CS:GO nie zaczęliśmy zbyt dobrze swojej przygody, jednak nasze mecze były zawsze ciekawe do oglądania i potrafiliśmy zaskoczyć rywali, którzy nie ukrywając - byli wymagający. Trafiliśmy na bardzo ciężką grupę, na zespoły, które już jakiś czas grają ze sobą. My natomiast jako nowo powstały team musieliśmy układać wszystko od początku zaczynając od taktyk, nauki granatów po zgrywanie się. Jestem pewny, że gdybyśmy mieli więcej czasu bylibyśmy w stanie zdziałać więcej. CS:GO to jest gra, która opiera się na wielu aspektach, przede wszystkim jest wiele map i każda wygląda inaczej, więc trzeba je przygotować osobno. Dodatkowo trzeba często wielu godzin, żeby się zgrać, zapamiętać wszystko i żeby zacząć grać jako jedność, jako drużyna, a nie jako jednostka. Teraz czas na sesję, lecz po sesji obiecuję wam, że jeszcze będzie o nas głośno i zaczniemy osiągać sukcesy, również w e-sporcie! Aktualnie trzymamy dalej kciuki za drużynę Lola! Macie nasze wsparcie powodzenia!

Grali w składzie:

• Kacper "KeLoM" Molestak - Team leader/sniper
  • Michał "glaubi" Glaubert - lurker/suport
  • Kamil "Krecik" Kądziołka – lurker
  • Kacper "evers" Grabiński – lurker
  • Zbyszek "X î Z" Raciborski - Entry-frager/second sniper
  • Łukasz "kamel" Kalksztejn – lurker
  • Filip "Suchy" Grupa - Entry-frager/lurker

Mierzyli się z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytetem Gdańskim, Akademią Leona Koźmińskiego, Politechniką Poznańską, Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku Białej i Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!