Centrum Innowacyjnych Wdrożeń na UTP
19 kwietnia 2016

29.04.2016r. o godz. 10:00 na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, ul. Al. prof. S. Kaliskiego 7. Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego uroczyście otworzy Centrum Innowacyjnych Wdrożeń.

Przyczyną powstania Centrum Innowacyjnych Wdrożeń była obserwacja krajowego rynku pracy, na którym brakuje młodych, kompetentnych pracowników z wiedzą praktyczną. CIW to pierwsza powstająca jednostka wspierająca polskie Uczelnie Techniczne w zakresie edukacji. Celem Centrum jest praktyczne kształcenie wykwalifikowanych specjalistów dla przedsiębiorstw produkcyjnych za pomocą nowoczesnych technologii dostarczanych przez: DMG MORI, Heidenhain oraz Delcam. Firmy te posiadają wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem, którą pragną przekazać młodym ludziom. Na pierwszą lokalizację CIW wybrano Bydgoszcz z racji na jej charakter związany z przemysłem formierskim. Docelowo planowane jest uruchomienie kilku placówek tego typu, na terenie całego kraju.

CIW to przestrzeń, która łączy naukę z biznesem, wspierając tym samym ideę przedsiębiorczości akademickiej. Centrum będzie oferować studentom, wykładowcom akademickim oraz przedsiębiorcom szeroki zakres usług szkoleniowych, doradczych oraz pomocy w zakresie przygotowania technologii.  CIW do  również miejsce dla ludzi, którzy pragną rozwijać i doskonalić swoje umiejętności z zakresu nowoczesnych technologii za pomocą maszyn, narzędzi i oprogramowania z najwyższej półki.

Inicjatywą Centrum Innowacyjnych Wdrożeń zainteresowało się wiele firm i instytucji, które będą uczestniczyć w uroczystości otwarcia CIW. Organizatorami wydarzenia są : UTP, DMG MORI, Heidenhain, Delcam, Sandvik oraz Erowa. Wszystkie wymienione firmy są bezpośrednio związane z przemysłem oraz dostarczają rozwiązania najwyższej jakości. Otwarcie CIW objęły swoim patronatem również : Miasto Bydgoszcz, Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Opiekunami medialnymi wydarzenia są: TVP Bydgoszcz, Magazyn Przemysłowy, miesięcznik Naukowo- techniczny Mechanik oraz portal 3D CAD.pl.

Podczas otwarcia CIW uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi technologiami, wysłać ciekawych prezentacji oraz przede wszystkich obejrzeć obróbkę na żywo na maszynach. Wydarzenie będzie to też niepowtarzalna szansa na zapoznanie się z Centrum oraz poznanie ludzi z nim związanych. Mamy ogromną nadzieję, że zechcą Państwo wesprzeć inicjatywę swoją obecnością.

Jedną z atrakcji wydarzenia będą pokazy obróbki detali przy użyciu nowoczesnych maszyn takich jak : DMU 50 oraz NVX .

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego , dostępnego na stronie http://www.ciw.edu.pl, do dnia 27.04.2016r. UWAGA! Ilość miejsc ograniczona.