Chiński Nowy Rok na UTP
26 lutego 2019

5 marca 2019 roku na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym świętowaliśmy obchody Chińskiego Nowego Roku.

Chiński Nowy Rok (nazywany też Świętem Wiosny) to najważniejsze święto w kulturze chińskiej, przypadające według zachodniego kalendarza w okolicach stycznia i lutego, w tym roku obchodzić będziemy Rok Świni. Według mitologii chińskiej świnia jest jednym z najsympatyczniejszych symboli zodiaku. Jest uważana w Chinach za zwierzę przynoszące bogactwo i szczęście.

W ramach tego wydarzenia można było poznać tajniki parzenia chińskiej herbaty, nauczyć się podstaw kaligrafii oraz chińskiej sztuki walki Tai Chi, a nawet poznać podstawowe kroki Tańca Smoka. Obylła się również pokazowa lekcja nauki języka chińskiego oraz degustowano chińskie potrawy.

Obchody Chińskiego Nowego Roku były wstępem do rozpoczęcia regularnych kursów j. chińskiego na naszej uczelni. W najbliższym czasie planuje się uruchomić pierwszą grupę pilotażową, która rozpocznie naukę już w kwietniu. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w Dziale Współpracy Międzynarodowej UTP.

{gallery}galerie/chinskirok{/gallery}