Dobry wynik finansowy uczelni
03 czerwca 2020

Ostatnie dni są bardzo pomyślne dla UTP.

Rada Uczelni po przeanalizowaniu budżetu naszego uniwersytetu za 2019 rok zatwierdziła wynik finansowy. Za ubiegły rok uczelnia osiągnęła zysk około 10 milionów złotych. Otrzymaliśmy subwencję na 2020 rok w wysokości 100% subwencji za rok 2019. Dodatkowo Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało 2% subwencji jako rekompensatę działań i strat wynikających z pandemii. Uwzględniając także dobrą informację o decyzji zakupu przez Ministerstwo Obrony Narodowej obiektów UTP znajdujących się przy ul. Kordeckiego 20 Rektor przygotowuje wdrożenie nowych rozwiązań w sferze budżetowej.

Będzie to zwiększenie funduszy na działania motywacyjne oraz wspierające przygotowania do ewaluacji. Środki te mają na celu motywowanie pracowników wykazujących się ponad przeciętną aktywnością w zakresie działalności naukowej, wysoko punktowanych publikacji oraz aktywowanie młodych pracowników naukowych i doktorantów. Zwiększeniu ulegnie także fundusz skierowany na działalność studencką. Ma to przyczynić się do wzrostu aktywności w różnych obszarach działalności studenckiej i umożliwić realizację wielu przedsięwzięć.