Droga do akredytacji PCA jednostek organizacyjnych UTP
21 listopada 2016

W dniu 18.11. br. w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym odbyło się szkolenie „Droga do akredytacji PCA jednostek organizacyjnych UTP. Podstawowe elementy oceny. Procedura akredytacji”. Prowadzącym szkolenie był Tomasz Wontorski – wieloletni kierownik Działu Programowego-Laboratoria Polskiego Centrum Akredytacji. Podczas szkolenia poruszono zagadnienia dotyczące roli akredytacji w krajowym systemie oceny zgodności. Omówiono również korzyści, jakie z akredytacji może osiągnąć laboratorium, uczelnia i zainteresowani przedstawiciele przemysłu. Przedstawiono także podstawowe zagadnienia dotyczące wymagań akredytacyjnych, w tym wymagań dotyczących personelu. Ponadto zaprezentowano procedurę akredytacji ze szczególnym uwzględnieniem wymaganej dokumentacji oraz kosztów uczestnictwa w systemie. W szkoleniu wzięło udział ponad 60 przedstawicieli wszystkich wydziałów Uniwersytetu.

{phocagallery view=category|categoryid=18|limitstart=0|limitcount=0|displayname=0}