Drzwi Otwarte 2018
13 grudnia 2017

Drzwi Otwarte już za nami. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.

Radio PiK

Gazeta Wyborcza

Zapraszamy do galerii.

----------------------------------------

Uprzejmie zapraszamy na coroczną akcję promocyjną Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy pod nazwą „Drzwi Otwarte 2018”, która odbędzie się 1 lutego 2018r. w godz. od 10:00 do 14:00 w Auditorium Novum przy Al. prof. S. Kaliskiego 7 w Bydgoszczy (Fordon).

Tę edycję Drzwi Otwartych wzbogaciliśmy o warsztaty i wykłady przygotowane przez wydziały naszego uniwersytetu. Jedną z nich będzie wykład Dariusza Kulmy – nagrodzonego tytułem Nauczyciel Roku 2008 w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez „Głos Nauczycielski” pod patronatem MEN - zatytułowany "Łatwiej, lepiej, skuteczniej - jak zdać maturę z matematyki?". Jest to swoisty przewodnik pełen porad dla maturzystów o tym, jak i czego się uczyć, jak powtarzać, by robić to skutecznie i zapamiętać aż do samej matury, jak poradzić sobie z maturalnym stresem. Będzie to przede wszystkim spotkanie pełne wartościowych treści przekazywanych z dawką poczucia humoru. To spotkanie dwóch stron. Uczniów i nauczyciela? Niekoniecznie. Raczej uczniów i ich przyjaciela. Ważnym elementem wykładu będzie część dotycząca „maturalnych pewniaków”, podczas której wskazane zostaną najistotniejsze kwestie, na które należy zwrócić uwagę w przygotowaniach do matury z matematyki.

Warto także wspomnieć o tym, że Dariusz Kulma jest autorem kilku projektów edukacyjnych, takich jak „Matematyka Innego Wymiaru” i „Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży”, wcześniej znane pod nazwą „Kwadratura Koła” oraz „E-laboratorium matematyczne – małymi krokami do wielkich sukcesów”.
Jest propagatorem idei przyjaznej matematyki, która znalazła odzwierciedlenie m.in. w zbiorach zadań konkursowych z serii „Kwadratolandia”, w których najmłodszych uczniów przez zawiłości matematyczne przeprowadzają stworzeni przez niego bajkowi bohaterowie prosto z krainy Kwadratolandii. Jest również autorem serii książek dla maturzystów „Jak zdać maturę z matematyki?”, a dodatkowo prowadzi portal i fanpage dla maturzystów pod taką samą nazwą, z których korzystają uczniowie w całym kraju.

Poniżej prezentujemy szczegółowy program tegorocznych Drzwi Otwartych:

godz. 10.00-14.00 - zwiedzanie stoisk wydziałowych (bud. 2.1 Hol główny UTP ul. Kaliskiego 7 Bydgoszcz)

godz. 10.00 - 11.00 część oficjalna (Auditorium Novum al. Kaliskiego 7)
          godz. 10.00 - uroczyste otwarcie - Prorektor ds. Dydaktycznych i studenckich prof. Halina Olszewska

godz. 10:10 - prezentacja i konkursy - Samorząd Studencki UTP

godz. 10.20 - 11.10 - Dariusz Kulma "Łatwiej, lepiej, skuteczniej - jak zdać maturę z matematyki?" - wykład

godz. 11.15 - 14.00 - warsztaty, wykłady, pokazy- Kampus UTP

Na wszystkie zajęcia, pokazy i prezentacje laboratoriów obowiązują zapisy i liczba miejsc jest ograniczona. Dlatego zachęcamy do zgłaszania udziału zarówno w całej imprezie, jaki i w poszczególnych warsztatach do dnia 24 stycznia 2018r., mailowo: agnieszka.krenska@utp.edu.pl bądź pod numerami telefonów: 52 374 92 69, 374 92 74.

Bliższych informacji udziela Dział Informacji i Promocji tel. 52 374-92-69, 52 374-92-74.

Lista wszystkich wykładów i warsztatów wraz z dostępnością wolnych miejsc:

1. "Czy sprzątanie może być przyjemne??? Tajemnice 5S" - 30 wolnych miejsc

2. "Mikroświat roślin" - BRAK MIEJSC

3. "Hibernacja - technologia przyszłości?" - BRAK MIEJSC

4. "Pszczoła miodna w życiu człowieka" - BRAK MIEJSC

5. "Wpływ rolnictwa na rozwój kultury i cywilizacji ludzkiej" - 23 wolne miejsca

6. "Architektura krajobrazu - kreowanie przyjaznej przestrzeni" - 27 wolnych miejsc

7. "Klonowanie roślin in vitro" - BRAK MIEJSC

8. "Tworzywa polimerowe w naszym życiu" - BRAK MIEJSC

9. "To nie jest trudne, czyli chemia w domu i na maturze" - 4 wolne miejsca

10. "Współczesne systemy uprawy roli" - BRAK MIEJSC

11. "You say you speak English? Which English do you speak? - Odmiany języka angielskiego na świecie." - BRAK MIEJSC