Finał akcji - Piernik dla Medyka
22 grudnia 2020

22 grudnia br. swój słodki finał miała akcja uczelniana „PIERNIK DLA MEDYKA.” Świąteczne wypieki przygotowane przez studentów, wykładowców uczelni oraz mieszkańców miasta trafiły do personelu medycznego walczącego z pandemią koronawirusa.

Akcja trwała od 6 grudnia. W tym czasie specjalne pojemniki ustawione w budynkach uczelni, zapełniały się sukcesywnie własnoręcznie przygotowanymi piernikami. Łącznie uzbierano około 1000 słodkich ciastek. Wypieki wraz z bożonarodzeniowymi życzeniami zostały przekazane personelowi Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy.

- Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję dzielenia się słodkościami i dobrem z tymi, którzy w czasie pandemii niosą pomoc chorym. Pierniki dla medyków zostały przygotowane według wyjątkowych przepisów. Oprócz tradycyjnych produktów dodaliśmy dużo miłości, serdeczności i wdzięczności – mówi prof. dr hab. inż. Marek Adamski, Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

{gallery}aktualnosci/aktualnosci_2020/piernik{/gallery}