I. Wiosenny Festiwal Biegowy z UTP
03 kwietnia 2019

7 kwietnia 2019 roku od godziny 10:00 nasza uczelnia będzie uczestniczyć w I. Wiosennym Festiwalu Biegowym organizowanym na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Bydgoszczy (ul. Raczkowskiego, parking firmy SYNCHROTECH).

Celem tej sportowej inicjatywy, której organizatorem jest fundacja "Czas na Bydgoszcz" jest promocja zdrowia oraz postaw prozdrowotnych w społeczeństwie, ale przede wszystkim pomoc w zakupie nowej endoprotezy dla Magdaleny Maxelon, niepełnosprawnej wioślarki Lotto/Bydgostii. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy jako partner tego wydarzenia przygotował wiele atrakcji dla uczestników biegu i wszystkich osób odwiedzających. Zaprezentujemy m.in. symulator lotów dronów, a także roboty stworzone przez naszych naukowców i studentów. Na młodszych czekać będzie wata cukrowa, bańki mydlane i dobra zabawa przy naszym stoisku.

Wiosenny Festwial Biegowy to:

• Bieg otwarty na 10 km z atestem PZLA
  • Bieg elity na 5 km z atestem PZLA
  • Biegi dzieci i młodzieży
  • Marsz Nordic Walking
  • Wyścig dla niepełnosprawnych na wózkach

Więcej informacji dla uczestników i odwiedzających na stronie.