Inauguracja roku akademickiego 2017/2018
25 września 2017

12 października 2017 roku o godzinie 10:00 w Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018. Wydarzenie uświetniło m.in. wystąpienie Jarosława Gowina - wiceprezesa Rady Ministrów, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, a także wykład prof. Wojciecha Maksymowicza.

Podczas uroczystości przyznane zostały odznaczenia pracownikom naukowym:

Srebrny Krzyż Zasługi

• dr hab. inż. Ligaj Bogdan, profesor nadzwyczajny - WIM
  • dr hab. inż. Olszewska Halina, profesor nadzwyczajny - WHiBZ

Brązowy Krzyż Zasługi

• dr inż. Bocian Maria - WHiBZ

Medal Złoty za Długoletnią Służbę

• dr Teresa Chyła-Ciołczyk - WTIiE
  • mgr Małgorzata Bieranowska- SWFiS
  • dr hab. inż. Kazimierz Peszyński, profesor nadzwyczajny - WIM

Medal Komisji Edukacji Narodowej

• dr inż. Bocian Maria - WHiBZ
  • dr inż. Drechny Marcin - WTIiE
  • dr Ozdarska Danuta - IMiF
  • dr Schillak Piotr - IMiF
  • dr inż. Stosik Tomasz - WRiB
  • dr inż. Stypczyńska Zofia - WRiB
  • dr hab. inż. Szala Grzegorz, profesor nadzwyczajny - WIM

Za imponujące wyniki w nauce w roku akademickim 2016/2017 wyróżnieni zostali studenci i absolwenci UTP:

1. Najlepszy student 2016/2017

• Dutka Małgorzata (WTIiE) - najlepszy student UTP (odznaka honorowa)
  • Woźniak Paulina (WBAiIŚ) - najlepszy student Wydziału
  • Borek Martyna (WBAiIŚ) - najlepszy student Wydziału
  • Ceplin Patrycja (WHiBZ) - najlepszy student Wydziału
  • Cichy Dariusz (WHiBZ) - najlepszy student Wydziału
  • Rabiej Dagmara (WIM) - najlepszy student Wydziału
  • Złotnicka Anna (WIM) - najlepszy student Wydziału
  • Marosz Agata (WRiB) - najlepszy student Wydziału
  • Kochanowski Rafał (WRiB) - najlepszy student Wydziału
  • Majewska Kinga (WTiICh) - najlepszy student Wydziału
  • Patalas Filip (WTiICh) - najlepszy student Wydziału
  • Lewandowska Aleksandra (WTIiE) - najlepszy student Wydziału
  • Meller Kinga (WZ) - najlepszy student Wydziału
  • Regulińska Agata (WZ) - najlepszy student Wydziału

2. Najlepszy absolwent 2016/2017

• mgr inż. Tabaczyńska Dominika (WRiB) - odznaka honorowa
  • mgr inż. Wiatr Katarzyna (WHiBZ) - odznaka honorowa
  • inż. Ceplin Patrycja (WHiBZ)
  • inż. Karpiński Karol (WTiICh)
  • mgr inż. Kruszelnicka Weronika (WIM)
  • mgr szt. Bródka Elżbieta (WBAiIŚ)
  • inż. Cichocka Marlena (WZ)
  • mgr Prażmowska Julia (WZ)

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy także do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Msza inauguracyjna odbędzie się 15 października 2017 r. o godz. 13:00 w kościele pw. Matki Boskiej Królowej Męczenników, ul. Gen. Mikołaja Bołtucia 5 (Fordon).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wykład inauguracyjny pt. „Od trepanacji do sztucznej inteligencji - rozwój technologii medycznej na przykładzie neurochirurgii” wygłosił prof. dr hab. n. med. Wojciech Maksymowicz. Poniżej jego sylwetka.

Prof. dr hab. n. med. Wojciech Maksymowicz urodził się 24 maja 1955r. we Włocławku. W 1980r. ukończył Akademię Medyczną w Warszawie, na której uzyskał stopień naukowy doktora (1988) i doktora habilitowanego (1994). W trakcie 12 lat pracy w Klinice Neurochirurgii Akademii Medycznej w Warszawie uzyskał specjalizację I i II stopnia w zakresie neurochirurgii i neurotraumatologii – odpowiednio w latach 1983 i 1987. Dodatkowo, wiedzę neurochirurgiczną uzupełniał podczas 5-letniego Europejskiego Kursu Neurochirurgii organizowanego przez European Association of Neurosurgical Societies, który ukończył w Jerozolimie w 1992r. W 1990 roku pracował naukowo w Klinice Neurochorurgii Wessex Neurological Center Uniwersytetu w Southampton. W latach 1989–1992 sprawował funkcję sekretarza I kadencji Naczelnej Rady Lekarskiej. Od 1995 do 1997 był naczelnym redaktorem „Gazety Lekarskiej”.

W 1997r. został powołany na stanowisko Ministra Resortu Zdrowia – w rządzie Jerzego Buzka – którym kierował do roku 1999. W latach 1999–2007 kierował Kliniką Neurochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Na wniosek Rady Naukowej Wojskowego Instytutu Medycznego w 2006 roku otrzymał tytuł profesora zwyczajnego.

W latach 2007-2016 pełnił funkcję dziekana Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jednocześnie prowadząc katedrę Neurologii i Neurochirurgii, Klinikę Neurochirurgii oraz Laboratorium Badań nad Komórkami Macierzystymi. W marcu 2016r. wybrany został na stanowisko prorektora ds. zadań uczelni medycznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Dodatkowo od 2006 roku pełni funkcję członka Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia. Jest autorem ponad 120 publikacji i doniesień naukowych, a także laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.

Listy gratulacyjne z okazji inauguracji roku akademickiego 2017/2018:

{phocagallery view=category|categoryid=33|limitstart=0|limitcount=0|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|displaydescription=0|piclens=1|displayimgrating=0}