Informacja w sprawie sytuacji epidemiologicznej w Domach Studenta.
22 marca 2021

Po uzyskaniu w ubiegłym tygodniu pierwszych informacji o dwóch przypadkach koronawirusa wśród studentów mieszkających w akademikach, zgodnie z procedurą izolacją objęte zostały osoby chore, osoby mające z nimi kontakt oraz studenci uskarżający się na złe samopoczucie. Osoby te trafiły do już wcześniej przygotowanych w tym celu pokoi na wyodrębnionym piętrze. Podjęto również decyzję o przetestowaniu wszystkich 168 mieszkańców dwóch domów studenta. Zgodnie z wytycznymi SANEPIDU testy zostały przeprowadzone siódmego dnia od wykrycia pierwszych przypadków.

Z uwagi na wynik wczorajszych testów, sanepid podjął decyzję o objęciu izolacją osób chorych oraz kwarantanną osób mających kontakt z chorymi. Pozostałe osoby mogą opuszczać akademik. Sytuacja jest dynamiczna. Uczelnia jest w stałym kontakcie z odpowiednimi instytucjami i służbami.

Niewykluczone, że osoby objęte kwarantanną będą mogły ją odbyć poza akademikiem, w innym wskazanym przez siebie miejscu (czekamy na potwierdzenie tej możliwości). Bieżące informacje mieszkańcom akademików przekazywane są za pośrednictwem koordynatorów. W stałym kontakcie z przedstawicielem studentów pozostaje Prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich.

Informacje pod numerem telefonu 52 374 94 44.

AKTUALIZACJA NR 1

Mieszkańcy Domów studenta nr 1 i 2 objęci decyzją SANEPIDU kwarantanną mogą odbyć 17-dniową kwarantannę w izolatorium w Ciechocinku (wyjazd 22 marca 2021 roku około godziny 14:45) lub w akademiku.

Mieszkańcy Domów studenta nr 1 i 2 z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa, zostaną przewiezieni do izolatorium w Ciechocinku (wyjazd 22 marca 2021 roku około godziny 16.30) w celu odbycia 10-dniowej izolacji.

AKTUALIZACJA NR 2

W związku z sytuacją epidemiologiczną Dom Studenta nr 2 przy ul. Kaliskiego w Bydgoszczy zostanie zamknięty do odwołania. Mieszkańcy akademika z negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa i nieobjęci kwarantanną zobowiązani są opuścić akademik do 26 marca 2021 roku do godz. 12.00. Mieszkańcy odbywający kwarantannę mogą pozostać w akademiku do czasu jej zakończenia i przebywać wyłącznie na wyodrębnionych piętrach, tj. IX i X.

W szczególnie wyjątkowych sytuacjach, studenci UTP mogą wnioskować o miejsce zastępcze w akademiku położnym na bydgoskim osiedlu Błonie. Prośby w tej sprawie wraz z uzasadnieniem należy kierować na adres sekretariat.rd@utp.edu.pl do 24 marca 2021 roku, do godz. 11.00. Informacja zwrotna zostanie przesłana do 25 marca 2021 roku, do godziny 15.00. Pobyt zastępczy może trwać maksymalnie do końca letniej sesji egzaminacyjnej.

W związku z międzyuczelnianymi umowami i zobowiązaniami formalno-prawnymi, studenci programu Erasmus+ będą mogli powrócić do Domu Studenta nr 1 przy ul. Kaliskiego w Bydgoszczy po przeprowadzeniu dezynfekcji w akademiku lub udać się do swojego kraju.