"innoSHARE’18 on the road: Meetup Bydgoszcz"
12 marca 2018

Serdecznie zapraszamy do współpracy i udziału w wydarzeniu "innoSHARE’18 on the road: Meetup Bydgoszcz", który odbędzie się 27 marca 2018 roku na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy - Regionalne Centrum Innowacyjności – Sala C8 w godzinach 11:00 - 14:00.

W dniach od 28 lutego do 12 kwietnia 2018 roku Fundacja Polska Innowacyjna we współpracy z partnerami regionalnymi w Polsce kontynuuje projekt innoSHARE'18 on the road: Meetups, czyli cykl spotkań odbywających się w 15 miastach akademickich w Polsce.

Fundacja Polska Innowacyjna w regionie kujawsko-pomorskim wybrała na miejsce organizacji wydarzenia Bydgoszcz. Projekt skierowany jest do osób zajmujących się lub interesujących się m.in.:

• badaniami naukowymi na międzynarodowym poziomie,
  • startupami i spin-offami wywodzącymi się z badań i grantów,
  • innowacjami, rozwojem i badaniami w instytutach naukowych, uczelniach, działach R&D, startupach, MŚP,
  • pracą w firmach, instytucjach i organizacjach wspierających rozwój startupów, spin-offów i wysokich technologii.

Robocze proponowane zagadnienia podczas "innoSHARE’18 on the road: Meetup Bydgoszcz":

• Tworzenie startupów oraz spin-offów z nauki do biznesu.
  • Współpraca naukowiec-inwestor.
  • Jak wspólnie komercjalizować i internacjonalizować projekty badawczo-rozwojowe
  • Finansowanie i wsparcie rozwoju startupów R&D, spin-offów i komercjalizacji wyników badań

Dzięki innoSHARE’18 on the road: Meetups w Bydgoszczy będzie można podzielić się wiedzą i doświadczeniami z zakresu wdrażania innowacji i komercjalizacji wyników badań w naszym regionie tworząc unikalne wydarzenia w skali regionu, w ramach którego uczestnicy spotkania:

• spotkają się z ludźmi, którzy tworzą lub rozwijają firmy w regionie kujawsko-pomorskim oparte na badaniach i nauce, nowych technologiach czy też po doświadczeniach w wyspecjalizowanych zawodach,
  • poznają przedstawicieli instytucji kujawsko-pomorskiego ekosystemu wdrażania innowacji i komercjalizacji wyników badań
  • poznają przedstawicieli Społeczności Polski Innowacyjnej oraz Partnerów meetupów,
  • mają możliwość zadać pytania ekspertom wspierającym m.in. komercjalizację badań, rozwój pomysłów i startupów, ochronę własności intelektualnej czy też rozwój firmy,
  • otrzymają możliwość współpracy ze Społecznością Polski Innowacyjnej.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Radia PiK.

Więcej informacji i formularz zapisów na www.meetups.innoshare.pl/bydgoszcz