Kamień węgielny wmurowany. Trwa rozbudowa kampusu UTP
22 stycznia 2021

22 stycznia 2021 roku wmurowano kamień węgielny pod nowy budynek dydaktyczny Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Akt erekcyjny został podpisany i symbolicznie wmurowany przez Rektora uczelni – prof. Marka Adamskiego, Wicemarszałka województwa kujawsko-pomorskiego – Zbigniewa Ostrowskiego, Prezydenta Bydgoszczy – Rafała Bruskiego oraz przedstawicieli studentów i firmy Budimex (wykonawca inwestycji).

Nowy budynek dydaktyczny powstanie na terenie kampusu przy al. prof. S. Kaliskiego. Na powierzchnio około 4600 m2 znajdą się nowocześnie wyposażone sale dydaktyczne, laboratoria oraz wielofunkcyjna aula dla blisko 600 osób. Obiekt zostanie zbudowany na planie litery „C.” Nowoczesny charakter gmachu podkreśli elewacja ze szkła i płyt betonowych. Budowa potrwa do września 2023 roku. Wartość projektu wynosi około 46 mln złotych, z czego 33 mln złotych pochodzi z Ministerstwa Edukacji i Nauki, a ponad 9 mln złotych z funduszy Urzędu Marszałkowskiego.

{gallery}aktualnosci/aktualnosci_2021/akterekcyjny{/gallery}