Koło Naukowe Inżynierii OZE na Targach TEO 2017
03 kwietnia 2017

W dniach 1-2 kwietnia 2017 roku odbyły się w Bydgoskim Centrum Targowo – Wystawienniczym (Myślęcinek, ul. Gdańska 187) VII Targi Energii Odnawialnej TEO 2017. Targi Energii Odnawialnej odbywały się równolegle z XXXIV edycją Międzynarodowych Targów Budownictwa i Instalacji GRYF-BUD, Targami "Twój Ogród" wraz z Wielkanocnym Kiermaszem oraz II Targami BHP-BUD.

Celem Organizatorów Targów TEO jest, aby stały się one platformą wymiany doświadczeń między teoretykami, a praktykami. Stąd pomysł imprezy, która byłaby miejscem propagowania wiedzy teoretycznej oraz dałaby odpowiednie narzędzia praktykom.

Tematyka Targów dotyczyła przede wszystkim odnawialnych źródeł energii. Przedstawione zostały systemy grzewcze wykorzystujące OZE, w tym: kotły, piece, kominki, kolektory słoneczne, klimatyzatory, pompy cieplne, biopaliwa, biopaliwa stałe, pelety, biopaliwa płynne i biogaz.

Odwiedzającymi Targi byli przedstawiciele samorządów lokalnych, inwestorzy, projektanci, architekci, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, właściciele domów jednorodzinnych, przedstawiciele administracji szkół, szpitali i innych budynków użyteczności publicznej.

Podczas Targów ICOZE (Interdyscyplinarne Centrum OZE) UTP w Bydgoszczy wraz ze studenckim kołem naukowym Inżynierii OZE miało swoje stoisko targowe. ICOZE UTP było też współorganizatorem konferencji - „Od Wizji do Realizacji - Odnawialne Źródła Energii”, która odbywała się podczas targów.
Studenci uczestniczyli w konferencji, podczas której przedstawiona została prezentacja inż. Weroniki Kruszelnickiej pt. Badanie parametrów pracy laboratoryjnej instalacji pompy ciepła powietrze-woda typu monoblok. Studenci demonstrowali także montaż systemu dachowego instalacji fotowoltaicznej.
Podczas Targów można było również przetestować w 100% elektryczny samochód osobowy NISSAN Leaf.