Komunikat w sprawie maseczek
01 marca 2021

Od 27 lutego 2021 r. zabrania się na terenie uczelni zakrywania nosa i ust za pomocą przyłbic lub części odzieży (szaliki, chusty, golfy, itp.).

Wszyscy pracownicy, studenci, doktoranci oraz osoby spoza uczelni zobowiązani są do zakrywania nosa i ust za pomocą maski lub maseczki ochronnej, we wszystkich miejscach ogólnodostępnych w uczelni, na zewnątrz oraz wewnątrz budynków (w tym w Domach Studenta, korytarzach, toaletach) oraz w miejscach obsługi interesantów, w szczególności: sekretariatach, dziekanatach, Kancelarii Głównej, Dziale Spraw Pracowniczych, Dziale Płac, Dziale Kształcenia i Spraw Studenckich, Dziale Księgowości, Biurze Spraw Socjalnych - w godzinach obsługi interesantów.

Wskazane jest używanie jednorazowych maseczek chirurgicznych lub maseczek wielorazowego użytku z oznaczeniami FFP2 (KN95, N95, P2) lub FFP3 (KN99, N99, P3).