Komunikat w sprawie wniosków o zakwaterowanie w Domach Studenta w roku akademickim 2023/2024
15 czerwca 2023

Począwszy od poniedziałku 19 czerwca udostępniamy w USOSweb wnioski o zakwaterowanie w Domach Studenta w roku akademickim 2023/2024.

Nabór wniosków odbywać się będzie do Domów Studenta F1 i F2 znajdujących się w fordońskim kampusie. Dom Studenta na osiedlu Błonie zostaje wyłączony z kwaterowania.

Terminy składania wniosków:

Tura I:                 od 19 czerwca do 2 lipca

Tura II:                od 14 lipca do 20 sierpnia

Tura III:               od 1 do 27 września

Terminy rozpatrzenia wniosków:

Tura I:                 do 11 lipca

Tura II:               do 31 sierpnia

Tura III:               do 29 września

Sposób ubiegania się o przyznanie miejsca:

Wniosek składany jest w USOSweb po zalogowaniu. Wniosek wystarczy wypełnić i zatwierdzić – nie jest wymagany wydruk ani inne dokumenty. Wniosek dostępny w zakładce: DLA WSZYSTKICH => WNIOSKI.

Osoby rekrutujące się na pierwszy rok studiów wnioski wypełniają najwcześniej w turze II po przyjęciu na studia i otrzymaniu danych do logowania do USOSweb.

Sposób rozpatrywania wniosków:

Wnioski będą rozpatrywane w ramach każdej z tur w dwóch kategoriach:

1) wnioski o pokoje 1-osobowe,

2) wnioski o miejsce w pokoju 2-osobowym.

W przypadku, gdy w ramach danej tury i kategorii, złożonych wniosków będzie więcej niż udostępnionych miejsc o przyznaniu miejsca zdecyduje odległość uczelni (85-796 Bydgoszcz Aleje Prof. Sylwestra Kaliskiego 7) od miejsca stałego zamieszkania wnioskodawcy. Odległość tą wnioskodawca oświadcza we wniosku o przyznanie miejsca z uwzględnieniem najkrótszych, rzeczywistych szlaków komunikacyjnych przy użyciu narzędzia Google Maps.

Wniosek rozpatrzony negatywnie w kategorii pokoi 1-osobowych może być rozpatrzony pozytywnie w kategorii pokoi 2-osobowych pod warunkiem, że wnioskodawca wskaże w koszyku preferencji wniosku również pokój 2-osobowy i w tej kategorii znajdzie się na odpowiednim miejscu w rankingu odległości.

Wniosek rozpatrzony (pozytywnie lub negatywnie) w danej turze nie podlega ponownemu rozpatrzeniu w turze następnej.

W przypadku decyzji negatywnej można złożyć kolejny wniosek w następnej turze. W przypadku decyzji pozytywnej zamiar ubiegania się o inny rodzaj pokoju w następnej turze wymaga rezygnacji z przyznanego miejsca. Rezygnacje składa się w USOSweb przy złożonym wniosku.

Ceny zakwaterowania (obowiązujące studentów Politechniki od 1 października 2023 r.):

pokój 1-osobowy: 675 zł/ miesięcznie                  miejsce w pokoju 2-osobowym: 460 zł/ miesięcznie.