Konferencja „Zioła w terapii, żywieniu i kosmetyce”
21 maja 2018

Jakie są osiągnięcia współczesnego zielarstwa? Wybrać lecznicze zioła z Borów Tucholskich czy z dalekich krajów? To tylko niektóre z zagadnień, które omawiano podczas konferencji „Zioła w terapii, żywieniu i kosmetyce” zorganizowanej przez Wydział Rolnictwa i Biotechnologii UTP we współpracy z Wydziałem Farmaceutycznym Collegium Medicum UMK w Toruniu.

Oprócz wykładów dotyczących pozyskiwania roślin leczniczych, ich wykorzystania w medycynie i w kosmetyce, odbyły się także seminaria dla młodzieży. Uczestnicy mogli m.in. wykonać podstawowe oznaczenia fitochemiczne, przygotować własne kompozycje olejków.
Zdaniem zaproszonych gości konferencja znakomicie wpisała się w potrzeby rynku, bo zainteresowanie zielarstwem w Polsce wzrasta. Wydział Rolnictwa i Biotechnologii UTP to jeden z nielicznych wydziałów w kraju i w Europie, który kształci w tym zakresie.