Medale dla UTP podczas Targów INTARG
12 listopada 2020

Sukces naukowców z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego podczas Edycji Specjalnej XIII Międzynarodowych Targów INTARG Online.

Założeniem targów jest międzynarodowa prezentacja i promocja innowacji służących rozwiązywaniu różnych problemów społecznych, w celu ich transferu do codziennego życia społecznego, gospodarczego oraz nawiązania współpracy pomiędzy światem nauki, a środowiskami administracji i zarządzania, organizacjami pozarządowymi oraz biznesem.

W zorganizowanym w ramach wydarzenia konkursie INTARG 2020 - INNOWACJE SPOŁECZNE nasi naukowcy zdobyli dwa medale za swoje wynalazki:

• dr inż. Grażyna Wejnerowska i mgr inż. Katarzyna Przygoda (po raz pierwszy) z Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej za Sposób otrzymywania oleju ze zwiększoną zawartością tokoferoli z nasion komosy ryżowej. - ZŁOTY MEDAL i Europe France Inventors Award - więcej o wynalazku
  • prof. dr hab. inż. Anna Wenda-Piesik (po raz drugi ten sam wynalazek) z Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii za Soja niemodyfikowana genetycznie od pola do stołu. - SREBRNY MEDAL - więcej o wynalazku

Gratulujemy!