Od 1 czerwca wznawiamy działalność dydaktyczną uczelni w ograniczonym zakresie
25 maja 2020

Szanowni Studenci,
Szanowni Pracownicy.

Działając na podstawie rozporządzenia MNiSW z dnia 21 maja 2020 r. (http://www.dziennikustaw.gov.pl/D2020000091101.pdf) z dniem 1 czerwca 2020 r. przywraca się możliwość prowadzenia na terenie UTP zajęć dydaktycznych, których w szczególności z uwagi na formę zajęć lub ich specyfikę, w tym możliwości techniczne i organizacyjne nauczycieli akademickich i studentów nie można przeprowadzić z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W tym celu opracowane zostały procedury bezpieczeństwa, a zasady przebywania i realizacji zajęć dydaktycznych w formie komunikatu Koordynatora ds. bezpieczeństwa UTP ukażą się na stronie internetowej UTP oraz USOSweb i zostaną Państwu przesłane drogą mailową na adres w domenie UTP.

Od 1 czerwca 2020 r. za zgodą dziekana będzie można prowadzić niezbędne prace badawcze w celu dokończenia pracy dyplomowej.

Prodziekani ustalą zajęcia, które będą realizowane na terenie Uniwersytetu z uwagi na brak możliwości ich realizacji z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość.

Od 1 czerwca 2020 r. do 10 czerwca 2020 r. (BLOK 1) prowadzone będą na wydziałach wybrane zajęcia, których nie można przeprowadzić z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W tym czasie prowadzone będą zajęcia tylko i wyłącznie dla studentów ostatniego semestru studiów I i II stopnia oraz studentów studiujących w ramach programu ERASMUS+.

Od 15 czerwca 2020 r. do 12 lipca 2020 r. (BLOK 2) prowadzone będą na wszystkich wydziałach (z wyłączeniem WTIiE) wybrane zajęcia, których nie można przeprowadzić z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Od 13 lipca 2020 r. do 9 sierpnia 2020 r. (BLOK 3) prowadzone będą na WTIiE wybrane zajęcia, których nie można przeprowadzić z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Terminy letniej sesji egzaminacyjnej i poprawkowej sesji egzaminacyjnej w ZAŁĄCZNIKU.

Plan zajęć ukaże się na stronach internetowych poszczególnych wydziałów.

Będzie możliwość zamieszkania w Domu Studenta, z tym że, ze względu na wymogi sanitarne, każdy student będzie miał przydzielony samodzielny pokój. Wspólnie w pokoju dwuosobowym będą miały możliwość zamieszkania wyłącznie rodziny (np. małżeństwo, rodzeństwo). Obecne umowy zostaną rozwiązane, a mieszkaniec DS będzie mógł odebrać z depozytu swoje rzeczy lub nawiązać nową umowę miesięczną lub zakwaterować się płacąc za dobę.  Zamieszkać będą mogli studenci i pracownicy UTP.

Praktyki studenckie należy zrealizować do 30 września 2020 r.

Stosowne zarządzenia dotyczące szczegółowej organizacji semestru letniego, organizacji zajęć dydaktycznych oraz zamieszkania w Domach Studenta są przygotowywane i ukażą się w bieżącym tygodniu.

Marcin Drechny
Prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich UTP