Od panoramy do detalu
02 marca 2020

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy zaprasza uczniów szkół średnich z regionu kujawsko-pomorskiego do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu fotograficznego „Od panoramy do detalu”.

Niezbędne informacje podane są w regulaminie konkursu na stronie internetowej Koła Naukowego Botaniki i Ekologii: https://sites.google.com/site/kolonaukowebotanikiiekologii/ oraz w załączniku.
Na prace czekamy do końca kwietnia br., a uroczyste rozdanie nagród i dyplomów przewidziane są na maj w trakcie trwania Bydgoskiego Festiwalu Nauki.

Krajobraz jako przestrzenny i materialny wymiar rzeczywistości ziemskiej, stanowi kompleksowy system składający się z rzeźby terenu, skał, gleb, wód, roślinności i atmosfery. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na piękno krajobrazu Kujaw i Pomorza, który można postrzegać jako całość, lub przyjrzeć się jego składowym z osobna. Przedmiotem konkursu jest autorska fotografia krajobrazu Kujaw i Pomorza, a także jego elementów w postaci konkretnych obiektów florystycznych (w tym zdjęcia makro).

Jedna osoba może zgłosić na konkurs od 1 do 3 zdjęć w postaci odbitek/wydruków w formacie od 15/21cm do 30/45 cm.