Oferta noworoczna ACS
20 grudnia 2023

Pracownicy i studenci PBŚ będą mogli do końca I semestru korzystać bezpłatnie ze specjalnej oferty przygotowanej przez Akademickie Centrum Sportu. Wydłużone zostaną także godziny otwarcia ACS.

Od 6 grudnia br. pracownicy i studenci Politechniki mogą bezpłatnie korzystać z siłowni czy odbywających się regularnie dodatkowych zajęć przygotowanych przez Akademickie Centrum Sportu. Decyzją władz uczelni, nieodpłatne karnety obowiązywać będą do końca obecnego semestru (od 8 stycznia do 25 lutego 2024 roku) w ramach OFERTY NOWOROCZNEJ.

Karnety wydane w grudniu 2023 roku zachowują swoją ważność do końca semestru. Kolejne osoby, które chcą skorzystać z oferty powinny wypełnić formularz na stronie internetowej i odebrać karnet w biurze ACS.

Z sali cardio, trójboju siłowego i siłowni głównej korzystać będzie można od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00-8.00 oraz 16.00-22.00. ACS zaprasza także do na dodatkowe zajęcia sportowe prowadzone przez doświadczonych instruktorów.

OFERTA ZAJĘĆ GRUPOWYCH

• Trening obwodowy (wtorki godz.16.00-16.45) – to rodzaj treningu wytrzymałościowego,  podczas którego wykonuje się zestaw ćwiczeń jedno po drugim na wszystkie partie mięśniowe (tzw. obwód). Ilość obwodów zależy od ilości ćwiczeń w danym obwodzie, przeważnie są to 2-3 obwody, a czas treningu powinien wynosić od 30-45 min.
  • Streching (wtorki godz.17.00-17.45)  – to aktywność fizyczna opierająca się na rozciąganiu mięśni. Ćwiczenia rozciągające poprawiającą ogólną sprawność fizyczną, zręczność i elastyczność ciała, mogą mieć charakter dynamiczny lub statyczny. To doskonała forma zajęć po treningu siłowym lub dla osób, które przez większość dnia przebywają w pozycji siedzącej.
  • Pilates (środy godz.16.00-16.45)  – to trening z wykorzystaniem własnego ciężaru ciała. Każde ćwiczenie angażuje wszystkie partie mięśniowe, a głównie  mięśnie głębokie, które odpowiadają za stabilizację. Pilates to doskonała forma zajęć dla osób, które chcą wyrzeźbić swoje ciało poprawiając sylwetkę.
  • Zdrowy kręgosłup (czwartki godz.7.00-7.45)   – to zajęcia dla osób, w każdym wieku, którym doskwierają bóle kręgosłupowe. Zajęcia obejmują zestaw ćwiczeń wzmacniający partie mięśniowe poprawiające postawę jednocześnie redukując nacisk na kręgi.
  • Total Body Conditioning (TBC) (czwartki godz.16.00-16.45) – to trening ogólnorozwojowy o dużej intensywności, który łączy ćwiczenia aerobowe i wytrzymałościowe. Zajęcia dla osób, które nie boją się zmęczyć.

LINK DO ZAPISÓW