Ogólnopolska Konferencja Antysmogowa na UTP
27 lutego 2018

Fundacja REGION PLUS wraz z Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego organizuje w dniach 27-28 lutego 2018 roku w Regionalnym Centrum Innowacyjności UTP (Bydgoszcz) Ogólnopolską Konferencję Antysmogową – „Smog – skuteczne rozwiązania w zakresie niskiej emisji. Od edukacji do czystego powietrza”.

Organizatorzy chcą, by tegoroczne seminarium było spotkaniem nie tylko specjalistów z dziedziny ochrony powietrza, ale przede wszystkim forum wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami administracji publicznej, świata nauki, biznesu społecznie odpowiedzialnego oraz środowisk pozarządowych zajmujących się problematyką smogu. Jak szkodliwy jest smog pokazują dane statystyczne, w wyniku jego działania umiera rocznie blisko 44 tys. mieszkańców naszego kraju. Tylko w tym roku, w styczniu 2017, śmiertelność wzrosła niespodziewanie o 11 tys. osób w stosunku do analogicznego miesiąca ubiegłego roku. Czas na zdecydowane i efektywne rozwiązania. Podniesienie efektywności energetycznej, skuteczna walka z ubóstwem energetycznym to kierunki, które mogą przynieść pozytywne efekty w walce ze smogiem.

Wydarzenie patronatem objął rektor UTP - prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński.

Program konferencji.