Politechnika Bydgoska z roku na rok coraz wyżej w Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy”
29 czerwca 2023

W tegorocznym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 Politechnika Bydgoska awansowała względem ubiegłego roku. Dbałość o ciągły rozwój zagwarantowała nam skok o prawie 10 miejsc w ogólnej klasyfikacji.

Z przyjemnością informujemy, że jesteśmy szóstą uczelnią w Polsce pod względem Innowacyjności! Projekty, patenty, współpraca z otoczeniem – na to stawiamy.

W kategorii uczelni technicznych Politechnika Bydgoska rok w rok zajmuje coraz wyższe pozycje – tym razem znaleźliśmy się na miejscu 16. (awans z zeszłorocznej pozycji 18.).

Kolejnym sukcesem są liczne awanse w kategorii kierunki techniczne: Architektura - miejsce 11. z 12., Biotechnologia - miejsce 11. z 14., Elektronika i telekomunikacja - miejsce 10. z 11., Inżynieria biomedyczna – 12. z 13. W kategorii kierunki rolnicze, leśne i weterynaryjne skok zanotowała Zootechnika – pozycja 7, natomiast w obrębie kierunków ekonomicznych – Zarządzanie.