Pożegnanie z Kordeckiego
09 grudnia 2020

8 grudnia 2020 roku sfinalizowano sprzedaż nieruchomości przy ul. ks. A. Kordeckiego 20 należącą do Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy prawie od samego początku istnienia.

Przez wiele lat mieścił się tam rektorat oraz wiele jednostek wydziałowych. Zamknięto pewien rozdział w historii uczelni. Rektor prof. dr hab. inż. Marek Adamski wraz z Kanclerzem Marianem Dahmsem symbolicznie zdjęli tablicę Uniwersytetu z gmachu uczelni. Sprzedaży dokonano na rzecz Ministerstwa Obrony Narodowej reprezentowanego przez Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Bydgoszczy.

Sprzedaż jest wynikiem realizacji wieloletnich działań w ramach strategii konsolidacji UTP w kampusie w Fordonie.

{gallery}aktualnosci/aktualnosci_2020/kordeckiego{/gallery}