Prymus Pomorza i Kujaw
06 kwietnia 2017

W dniu dzisiejszym miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów najlepszym licealistom w ramach programu Prymus Pomorza i Kujaw.

Projekt Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest 7-letnim projektem stypendialnym, skierowanym do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego. W ramach projektu zrealizowane będzie 7 naborów stypendystów. Celem projektu jest zapewnienie wsparcia finansowego dla uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki i przedsiębiorczości uczących się w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych w regionie kujawsko-pomorskim.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy również promuje i nagradza swoich zdolnych i zaangażowanych studentów. Świeżo upieczona absolwentka naszej uczelni inż. Weronika Kruszelnicka, podczas tej uroczystości otrzyma z rąk Rektora uczelni - prof. Tomasza Topolińskiego oraz Pani Prezes Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. Magdaleny Kozłowskiej klucze do mieszkania BTBS z zasobów uczelni, które będzie mogła wynajmować.

PROGRAM KONFERENCJI

10:00-10:30 - rejestracja uczestników konferencji

10:30-10:40 - wystąpienie Dyrektora Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego DomiceliKopaczewskiej

10:40-10:50 - wystąpienie Rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczyprof. dra hab. inż. Tomasza Topolińskiego