Publikacje w czasopismach z „listy filadelfijskiej” – wykład prof. Mirosława Skibniewskiego
25 stycznia 2019

Dlaczego warto publikować w uznanych czasopismach przekonywał podczas warsztatów zorganizowanych na UTP profesor Mirosław Jan Skibniewski z Uniwersytetu Maryland (USA).

Znakomity gość jest od 27 lat redaktorem naczelnym międzynarodowego pisma naukowego „Automation in Construction” oraz profesorem wizytującym uniwersytety w USA, Australii, Chinach, na Tajwanie, w Singapurze, Korei Południowej, Hongkongu, Izraelu, Egipcie, Niemczech, Wielkiej Brytanii i na Słowacji.

Profesor Skibniewski zachęcał uczestników spotkania do stawiania na jakość publikacji i refleksję nad stwierdzeniem, że „naukowiec jest tyle wart, ile jego publikacje za ostatni rok”. Podkreślał, że przed naukowcami stoją coraz większe wyzwania.

Podczas wykładu Efektywne metody przygotowywania i składania artykułów do publikacji w czasopismach z „listy filadelfijskiej” omawiane były m.in. kwestie dotyczące wyboru pisma naukowego dla publikacji, dobór współautorów czy najważniejszych składowych artykułu.

{gallery}aktualnosci/aktualnosci_2019/skibniewski{/gallery}