Respirator UCM 01. Konferencja prasowa na UTP
08 maja 2020

8 maja na naszej uczelni odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowany został model respiratora UCM 01.

W konferencji uczestniczył wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego - prof. dr hab. n. med. Wojciech Maksymowicz, zastępca Komendanta 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy - płk dr n. med. Robert Włodarski oraz rektor UTP - prof. Tomasz Topoliński. W prezentacji medialnej wziął także udział zespół, który pod kierownictwem rektora UTP i nadzorem medycznym zastępcy Komendanta WSK pracował nad prototypem respiratora ratującego życie chorych na COVID-19. Tworzą go pracownicy i studenci inżynierii biomedycznej Wydziału Inżynierii Mechanicznej oraz przedstawiciele firmy CIMAT, MEDSEVEN.

Twórcy respiratora otrzymali od MNiSW subwencję na prace projektowe w wysokości 125 tysięcy złotych.

{gallery}aktualnosci/aktualnosci_2020/respiratorUTP{/gallery}